גינה אורגנית של יובל ליאור

סמוך למשרדי השוכן בבית ותיק , בחצר שהקים סבי בשנת 1922, פורחת לתפארת גינה אורגנית, ובה שפע פירות וירקות אותם אני חולק עם חברי ולקוחותי.

בהמשך הבלוג אספר על הגשמת חלומם של אחרים , חברי, שעזרתי להם להגשים את חלומם  לרכוש “ווילה יפה ומרווחת עם גינה מטופחת

לדוגמא (אחת מני רבות) הבית של אדריאנה ומירל.

אדריאנה ומירל מכרו לפני 6 שנים דירה בת 4 חדרים ברעננה ורכשו בית בן 7 חדרים על שטח של 400 מ”ר בבנימינה.בגינתם הם מגדלים פירות אקזוטיים וירקות.

אי שמח שיכולתי לעזור להם ליצור גן עדן ירוק -עבורם ועבור 2 כלביהם.

מה גדל בגינה שלי ?

על מצע מנותק גדלים: שלל ירקות, מטפסים, שיחי פטל, תות שדה, בטטה, תפוחי אדמה, צמחי תבלין שונים ועוד. בוסתן עצי פרי כולל את פרות ארץ ישראל ושלל פרות אקזוטיים כמו אנונה, פיטאיה, מנגו, פאפאיה ועוד.

[עמודות גלריה = “4” קישור = “קובץ”]

הכל גדל  יפה ללא חמרי הדברה ומדושן בקומפוסט ביתי. מערכת השקיה מורכבת ומתקדת הכוללת טפטפות מווסתות מפוצלות. שיטת גידול במיכלים (מצע מנותק) מאפשר לגדל בו זמנית מגוון רחב של ירקות בשלבי גידול שונים מכיוון שכל דלי מתפתח בצורה אוטונומית.

בגינה האורגאנית, חיטוי קרקע מתבצע בעזרת קרני השמש. למזיקי קרקע קשה להגיע אל צמחים הנמצא על מצע מנותק ולהגיע למיכלים הנמצא על שכבת פלריג.

גינת הירק נחלקת לשתיים. באחת גידולי חממה: ירקות מטפסים כמו עגבנייה ומלפפון. בחלק שני נמצא בחורף גידולים אוהבי קור כמו כרוב, תפוח אדמה, כרובית ברוקולי, ארטישוק, חרשף. בקיץ יגדלו בחלקה זו בטטות ושעועית מטפסת שתרמיליה מגיעים לאורך של 70 סנטימטר (!)

רבים מהתושבים החדשים בבנימינה עובדים בערים הגדולות ,נהנים מהחלום -“ווילה יפה ומרווחת עם גינה מטופחת

במחיר של דירה קטנה בת 3 חדרים בתל אביב אפשר לרכוש ווילה בבנימינה

אתם מוזמנים להתרשם, להתייעץ ולטעום.