גבעת עדה

גבעת עדה המושבה במורדות רמות מנשה, מזרחית לבנימינה וצפונית לפרדס חנה.

בשנת 2003 אוחדה המושבה והיא חלק מהמועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה.
גבעת עדה הוקמה בשנת 1903 על ידי 8 משפחות מייסדים והיא נקראת על שם אשתו של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד, אדלאיד (עדה).
בשנת 2011 מתגוררים בה כ-3,000 תושבים.
בשנים האחרונות נמצאת גבעת עדה בתנופה של בניה ופיתוח נדלן. אוכלוסייה חדשה, חלקה הגדול משפחות צעירות ואיכותיות, מצטרפת לישוב ומרחיבה את אזורי המגורים שלו תוך שמירה קפדנית על אופיו הכפרי. הבניה הפרטית בגבעת עדה רובה ככולה צמודת קרקע ומאפיינת בקירבה לסביבה ירוקה וטבעית, חורשות אלונים ונוף טוסקני מהמם.
חיי הקהילה, תרבות ופנאי בגבעת עדה עשירים, מגוונים ונותנים מענה רחב לילדים ובני הנוער כמו גם למבוגרים בישוב. את רוב הפעילות מוביל המרכז הקהילתי – המתנ‘‘ס ופעילות ענפה של מתנדבים רבים. בגבעת עדה מגרשי ספורט מושקעים, בריכת שחייה יישובית ושטחים נרחבים לטיולי אופניים.
לאתר המועצה המקומית בנימינה – גבעת עדה…

חינוך וקהילה

החינוך בגבעת עדה מהווה אף הוא מוקד משיכה לישוב בקרב הזוגות הצעירים וזאת בשל ההיצע הרחב במוסדות חינוך המחנכים בגישות חינוכיות מגוונות. בצד בית הספר הממלכתי יסודי ‘‘גבע‘‘ המהווה את החינוך הקונבנציונאלי ממוקם בסמוך, בית הספר האנתרופוסופי באלוני יצחק, ובית הספר היהודי –ערבי בכפר קרע.
גילאי התיכון ממשיכים, ברובם, ללמוד בקרית החינוך ‘‘אורט בנימינה‘‘, הידוע באיכותו וברמתו.
בצד גני הילדים המצויים במושבה מציעים הקיבוצים בסביבה מסגרות חינוכיות אטרקטיביות ונוחות.

הגישה לתחנת הרכבת בבנימינה נוחה במיוחד (כ- 5 ד‘ נסיעה) ומהווה אף היא גורם משיכה לישוב. כיום אף מופעל שירות הסעה – שאטל בתוך הישוב האוסף את התושבים לתחנת הרכבת בבנימינה ומקל את היציאה מהישוב. כמו כן מפעילה חברת ‘‘נתיב‘‘ קווי אוטובוס בתוך המושבה ואל מחוצה לה.